O nás

Uplietli sme z malého projektu 100člennú rodinu

"Búrame mýty o dámskom kolektíve"

Doke vznikol pred viac ako 10 rokmi, ako projekt mamičiek na materskej dovolenke, s vidinou privyrobiť si.

Dnes, vďaka výhradne ručnej a lokálnej výrobe, ponúka Doke možnosť sebarealizácie až 100 ženám, ktoré majú šikovné ruky a chcú sa podieľať na tvorbe nášho upleteného príbehu. Tieto aktivity nás neustále motivujú a utvrdzujú v tom, že to, čo robíme, má zmysel.

Každý rok pre vás ustrikujeme a ušijeme viac ako 100 tisíc čiapok, nákrčníkov či rukavíc. To dá jednému poriadne zabrať a stále nám na každom kúsku veľmi záleží. Rovnako ako na autenticite a preto na visačkách nájdete mená konkrétnych šikovných krajčírok, ktoré váš originálny produkt pripravili.

Za roky skúšania sme pre Vás našli príjemné a odolné priadze a stále viac zaraďujeme do výroby udržateľné materiály ako je organická bavlna, alebo prémiová merino vlna. Prešli sme na ekologické balenie v expedícii. Jednak kvôli efektívnosti, ale aj kvôli podpore životného prostredia, na ktorom nám záleží, aj preto, že pochádzame z Jesenických hôr. Kladieme dôraz na to, aby nevznikalo príliš obalového materiálu, aby bol recyklovateľný alebo znovu použiteľný.

Sme malá firma, ktorá dokonale funguje ako tím. Veríme v poctivosť a otvorenú komunikáciu ako medzi zamestnancami, tak so zákazníkmi. Starostlivo počúvame spätnú väzbu a produkty tvoríme s veľkým ohľadom na našich klientov. Vďaka nim sa neustále posúvame a rastieme, podporujeme lokálny trh práce, skrátka môžeme si dovoliť dobro šíriť ďalej.

Náš upletený príbeh je to, čo našu značku predáva. Zákazníci sa radi stotožňujú s tým, čo s nimi rezonuje. V našom prípade je najčastejšie poctivosť, tvorba produktov s láskou a maximálnym nasadením, lokálnosť, česká a hlavne ručná výroba. Celý proces vzniku našich originálov je pretkaný ľudskými príbehmi a ten pocit, že nosíte niečo, čím zároveň podporujete niekoho tam vonku, je skrátka na nezaplatenie.

 
2013

Tu to celé začalo

Doke vznikol pred niekoľkými rokmi, ako projekt mamičiek na materskej dovolenke, s vidinou privyrobiť si.

 • 2016

  Založili sme 1. e-shop

  S plným nadšením sme predstavili náš prvý e-shop! Dávali sme doň všetku energiu a kreativitu, aby sme vám ponúkli skvelý výber produktov s osobným prístupom.

 • 2017

  Obdobie spolupráce s firmami

  Spolupráce: Woox, Bonami, Zoot

 • 2020

  Priamy predaj zákazníkom

  Zameriavali sme sa na priamy predaj zákazníkom, čo nám umožnilo ešte lepšie porozumieť ich potrebám a poskytovať individuálne služby a produkty priamo z našej dielne. Naša snaha o vašu spokojnosť bola vždy na prvom mieste.

 • 2022

  10 krásnych rokov s vami

  Rok 2022 bol pre nás nesmierne významný, kto by to bol na začiatku povedal, že budeme oslavovať dekádu. Máme priestor realizovať to, čo nás napĺňa a za to patrí vďaka aj vám.

Súčasnosť

Ďakujeme, že ste súčasťou, bez vás by Doke nebol tým, čím dnes je. Máme Vás radi.

Uplietli sme z malého projektu 100člennú rodinu

Doke vznikol pred viac ako 10 rokmi, ako projekt mamičiek na materskej dovolenke, s vidinou privyrobiť si.