Obchodné podmienky

OBCHODNÉ PODMIENKY
 
obchodnej spoločnosti:

Doke Stroke s.r.o.
se sídlem Bezručova 1371/4b, Jeseník 79001
IČ: 27845893
DIČ:CZ27845893
 
DODACIA LEHOTA
Tovar, ktorý vedieme skladom, Vám zašleme obratom, najpozdejšie do 2 pracovných dňov odo dňa, kedy bola prijatá Vaša objednávka. Pokiaľ si zvolíte spôsob platby vopred, akonáhle budú Vaše peniaze pripísané na náš účet, do 2 pracovných dňov odo dňa pripísania na účet, tovar odošleme. Tovar, ktorý nie je skladom, je vyrábaný na objednávku či podľa vlastného návrhu potom do 3 týždňov (dodacia lehota je upresnená v popise tovaru či Vás budeme informovať v potvrdzujúcom emailu pri objednávke).
 
Žiadame Vás, aby ste mali tiež na pamäti, že informácie, že tovar je skladom, má iba informatívny charakter. Mení sa totiž každú chvíľu a nie sme Vám vždy schopní zaručiť, že v okamihu potvrdenia Vašej objednávky, ktorá sa generuje automaticky, bude tovar stále skladom, hlavne, pokiaľ sa jedná o posledný kus.
 
O odovzdaní Vami objednaného tovaru prepravcovi, budete okamžite informovaní e-mailom.
 
PLATBA
 
Dobierka – cena poštovného 5,39 EUR /Slovenska pošta/ - platíte až pri prevzatí tovaru od prepravcu.
Prevodom na náš účet u ČSOB - č.ú.272163196/0300, CEKOCZPP, CZ5803000000000272163196 – cena poštovného 4,62 EUR /Slovenska pošta/ - vyčkajte podklady k prevedeniu platby, včetne variabilného symbolu (číslo objednávky), ktoré Vám budú zaslané e-mailom v potvrdení Vašej objednávky. Tovar Vám bude zaslaný okamžite po pripísaní čiastky na účet.
Bezhotovostne platobnou kartou- cena poštovného - cena poštovného 4,62 EUR /Slovenska pošta/
Osobný odber- po dohode.
 
Pri nákupe nad 100 EUR- POŠTOVNÉ ZDARMA
 
Odstúpenie od kúpnej zmluvy zo strany kupujúceho:
 
V súlade s ustanovením občianskeho zákonníka má spotrebiteľ právo odstúpiť od zmluvy do 14 dňov od prevzatia tovaru. Ak sa rozhodnete pre odstúpenie v tejto dobe a budete požadovať späť kúpnu cenu v plnej výške, žiadame Vás o dodržanie nižšie uvedených podmienok:
 
informujte nás mailom alebo telefonicky, že tovar posielate späť
tovar zašlite späť na adresu: Doke Stroke s.r.o., Bezručova 1371/4b, 790 01 Jeseník
tovar nesmie byť použitý a nesmie byť poškodený
Peniaze za tovar zašleme prevodom na Váš účet, a to najpozdejšie do 14 pracovných dňov po fyzickom obdržaní tovaru.
 
ZÁRUKA A REKLAMÁCIA
Reklamácia tovaru sa riadi platnými ustanoveniami Občianskeho zákonníka (predovšetkým oddiel štvrtý – Zvláštne ustanovenie o predaji tovaru v obchode) a zákonom na ochranu spotrebiteľa (Zákon 634/1992 Sb.)


Priebeh reklamácie:
Okamihom prevzatia tovaru sa stáva kupujúci vlastníkom tovaru, zároveň začína bežať záručná lehota na tento tovar v dĺžke 24 mesiacov. Ako záručný list pritom slúži faktúra, ktorá je zákazníkovi odoslaná elektronicky. Záruka sa vzťahuje na všetky zjavné i skryté vady tovaru, vady, ktoré sú nezlúčiteľné s funkčnosťou tovaru a jeho úžitnými vlastnosťami. Záruka sa nevzťahuje na opotrebenie veci spôsobené jeho obvyklým používaním.
 
V prípade reklamácie tovaru doporučujeme kupujúcemu postupovať týmto spôsobom:
 
1. zaslaním e-mailu na adresu: info@doke.cz. Prosíme, pre prípad nutnosti uveďte i svoj telefón.
 
2. doporučeným dopisom ma adresu: Doke Stroke s.r.o., Bezručova 1371/4b, 790 01 Jeseník
 
3. vyplnením REKLAMAČNÉHO FORMULÁRU  a zaslaním na adresu: Doke Stroke s.r.o., Bezručova 1371/4b, 790 01 Jeseník
 
Pri podaní reklamácie uveďte, prosím číslo Vašej objednávky (je na faktúre) a popis zistených vád tovaru a ich prejavy. Zároveň uveďte, čo od reklamácie očakávate – výmenu tovaru, opravu tovaru, či vrátenie platby za tovar.
 
Po podaní reklamácie rozhodne predávajúci o ďalšom postupe, a do 3 pracovných dní zoznámi  s rozhodnutím kupujúceho, prípadne navrhne ďalší postup reklamácie -  v prípade prijatia reklamácie bude kupujúci vyzvaný, aby tovar (riadne zabalený) spoločne s kópiou daňového dokladu zaslal na adresu predajcu. Pri zasielaní zvoľte doporučený balík Českej pošty, nie dobierku, tá nebude prijatá! Podľa výberu zo strany kupujúceho, bude potom na adresu kupujúceho zaslaný opravený tovar (maximálne do 30 dní alebo po dohode s kupujúcim) alebo poslaný tovar nový (maximálne do 30 dní), prípadne, ak kupujúci odstúpi od zmluvy, budú mu zaslané peniaze v hodnote ceny reklamovaného tovaru na bankový účet (jeho číslo kupujúci uvedie pri podaní reklamácie). Poštové poplatky, vynaložené kupujúcim na reklamačné riadenie, nie sú preplácané.
 
Predávajúci neručí za škody spôsobené na zásielke prepravcom. Pokiaľ vám je zásielka doručená poškodená (potrhaný, zjavne zdeformovaný, otvorený transportný obal apod.), je zákazník oprávnený zásielku neprevziať, v opačnom prípade sa predávajúci zrieka všetkých záväzkov, ktoré pre neho z tohto reklamačného poriadku plynú, a zákazníkovým partnerom pre reklamáciu sa stáva dopravca.
 
Ako príjemci zásielky ste povinný si pri prevzatí zásielku prehliadnuť a pri zrejmých a na povrchu obalu zásielky znateľných poškodení, poprípade zjavné a vo vnútri poznateľné čiastočné straty zásielky, tieto poškodenia a straty reklamovať u prepravcu. O rozsahu poškodení alebo čiastočnej strate obsahu zásielky musí byť spísaný ihneď zápis o škode. Prepravca je povinný takýto zápis spísať.
 
OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV
Údaje o Vašich nákupoch (Vaše objednávky) sú ukladané do bezpečnej databázy a nie sú poskytované tretím stranám podľa zákona číslo 101/200 Sb. o ochrane osobných údajov a informácií.
 
POSKYTOVANIE DÁT TRETÍM OSOBÁM
Vaše dáta sú dôverné a nie sú poskytované ďalším subjektom, s výnimkou partnerov zaisťujúcich platobný styk ako sú banky alebo partnerom zaisťujúcich prepravu ako sú špedičné spoločnosti, ktorými sú poskytnuté údaje nutné k doručeniu zásielky.
 
Podľa zákona o evidencii tržieb je predávajúci povinný vystaviť kupujúcemu doklad. Zároveň je povinný zaevidovať prijatú tržbu u správcu dane online, v prípade technického výpadku potom najpozdejšie do 48 hod.